Стягнення аліментів

 

Для того, щоб забезпечити дитину гідним утриманням та розвитком після розлучення батьків, необхідно виконувати судове рішення в стягненні аліментів. Навіть під час війни законодавство України забезпечує реалізацію судового рішення щодо стягнення коштів. Адвокат по стягненню аліментів надасть фахову консультацію та допомогу під час виникнення такої ситуації.

 • Варто зазначити, що судове рішення виконується державними або приватними виконавцями. Завданням виконавців є дотримання сімейного законодавства, яким регулюється такий різновид правовідносин.
 • Виконавцем стягуються кошти в сумі, яка визначена у виконавчому документі. Також, цей розмір повинен бути не меншим від гарантованого, що встановлений сімейним законодавством.
 • Законодавство встановлює, що кошти, які стягуються мають бути достатніми для того, щоб забезпечити гармонійний розвиток дитини. Гарантованим розміром аліментів є не менше п’ятдесяти відсотків від прожиткового мінімуму, який встановлений на одну дитину.
 • Аліменти на дитину стягуються із зарплати або іншого доходу боржника. Підставою для стягнення є постанова.
 • Установа, яка здійснює відрахування із доходу боржника повинна перерахувати стягнуті кошти на розрахунковий рахунок, який визначений стягувачем у відповідній заяві, а при його відсутності на рахунок виконавчого органу.

Виникають ситуації на практиці, коли боржник не сплачує аліменти, внаслідок чого виникає заборгованість. В такому разі державний або приватний виконавець;

 1. створює повідомлення згідно з яким вноситься інформація до реєстру боржників;
 2. застосовує заходи, які спрямовані на звернення стягнень на цінності неплатника;
 3. відправляє особі стягувача повідомлення, що вона має право звернутися до відповідних органів з повідомленням про несплату аліментів.

Лише стягувач має право на звернення в правоохоронні органи із заявою щодо порушення кримінального провадження стосовно неплатника аліментів. Це пояснюється тим, що кримінально процесуальне законодавство визначає, що провадження відкривається лише на основі заяви потерпілої особи.

Якщо боржник не сплачував аліменти понад чотири місяці, а на хвору дитину три місяці, то виконавець має право вживати такі заходи:

 1. заборонити виїзд за кордон;
 2. заборонити керувати автомобілем та іншим видом транспорту;
 3. заборонити користуватися різними видами зброї;
 4. заборонити полювати.

Після того, як боржник сплачує борг, прийняті заходи обмеження знімаються. Для цього виконавець виносить постанову.

Варто зазначити, що під час війни та до її закінчення постанови виконавців щодо тимчасового обмеження прав боржника у користування різним видом зброї, втрачають свою дію.

Якщо боржник вчиняє дії з ознаками адміністративного порушення, то виконавець створює про це протокол та надсилає його в суд.

Коли боржник не виплачує аліменти шість місяців, то це може призвести до виконання ним суспільно корисних робіт.

В тому випадку, коли стягувач не отримує аліменти, він має право отримати тимчасову державну допомогу для дітей.

З наведеного вище можемо прийти до висновку, що допомога у стягненні аліментів є необхідною. Послуги юриста зі стягнення аліментів охоплюють від консультації до отримання коштів від неплатника.Згідно чинного законодавства, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Навіть якщо дитина досягла повнолітня, але продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати її до досягнення нею 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Обов'язок сплачувати аліменти виникає у батьків з обов'язку утримувати дітей і не пов'язаний із розірванням шлюбу.

Якщо батько/матір записані у свідоцтві про народження дитини, то право на аліменти виникає автоматично, незалежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі, як на момент народження дитини, так і після її народження.

Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Намагаєтеся досягти справедливої ​​виплати аліментів на дитину, але його батько всіляко ухиляється від цього?

Змушені конфліктувати з колишнім чоловіком або дружиною через дітей, місця їх постійного проживання і порядку виховання?

Або хочете добитися позбавлення батьківських прав через суд, але не знаєте, як це правильно зробити?

Вам допоможе хороший адвокат зі шлюборозлучних процесів з дітьми! Разом з фахівцем вам вдасться:

 • Детально проаналізувати ситуацію, що склалася, з урахуванням всіх факторів і дрібних деталей.
 • Зібрати або скласти необхідні документи, а також подати їх у відповідні інстанції у встановлені законом терміни.
 • Знайти оптимальні шляхи вирішення при розірванні шлюбу з дітьми.
 • Захистити права та інтереси (ваші власні і дитини).
 • Забезпечити представництво ваших інтересів в судових органах.
 • Проконтролювати виконання винесених судових рішень, і т.п.

А також отримати вичерпну консультацію з усіх питань, що виникають в процесі подібного розгляду.

Запишіться на консультацію

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті